5 vecí, na ktoré si počas lockdownu konečne nájdete čas

5 vecí, na ktoré si počas lockdownu konečne nájdete čas

Aktuálna situácia nepraje žiadnym výletom, cestovaniu či iným hobby a preto môžeme tento čas venovať niečomu inému, čo sme dlhšiu dobu odkladali. V tomto článku sme sa rozhodli vám priniesť 5 inšpirácii na to, ako využiť voľný čas.

Kontrola vozidla

Kvôli aktuálnemu lockdownu a možnosti opustenia okresu iba za určitých podmienok, jazdí väčšina z nás autom podstatne menej, než za bežných okolností. Napriek tomu netreba však zabúdať na to, že pokiaľ stojí auto dlhšiu dobu bez prevádzky, nemusí to nutne znamenať, že sa o neho netreba starať. Jednoznačne odporúčame prekontrolovať nabitie autobatérie, ktorá v nízkych teplotách dostáva zabrať azda najviac. Rovnako netreba zabudnúť ani na kontrolu stavu oleja v motore, ale napríklad aj obyčajnú vizuálnu prehliadku auta, či počas státia nevznikol defekt, či iné poškodenie. Aby ste boli pripravení vyraziť na cesty hneď, ako to bude možné, odporúčame natankovať plnú nádrž na našich čerpacích staniciach, kde nájdete aj naše prémiové palivá, ktoré nezaskočí ani nižšia vonkajšia teplota. Navyše vám pri tankovaní nad 40€ doplníme aj nemrznúcu zmes do ostrekovačov zadarmo a cestou k nám auto aspoň trochu “prevetráte”. 

 

Opravte to, čo ste už dlho odkladali

Pamätáte, ako ste si hovorili, že ten vrzgajuci plast, škrípajúce dvere či starý stierač opravíte, keď budete mať najbližšie čas? Ten práve prišiel. Skôr než sa celý svet dá opäť do pohybu využite voľné chvíle a opravte či vymeňte na aute to, čo ste už dlho odkladali. Niekedy stačí skutočne iba malý zásah k tomu, aby ste odstránili závadu, ktorá vás trápila dlhšiu dobu. V prípade, že si oprava vyžaduje pomoc skúsených odborníkov, objednajte sa online do najbližšieho servisu. Vaše auto vám zaručene poďakuje. 

 

Pustite sa do veľkého upratovania

Nemusíte čakať do jari na veľké jarné upratovanie, pustite sa do neho už dnes. Vaše auto si zaslúži trochu opatery a vás to nebude stáť viac ako jedno doobedie. Dôkladne povysávať interiér, zbaviť sa prachu na palubovke, ošetriť plastové časti, prípadne vytepovať sedačky. Až s tým všetkým skončíte, nezabudnite dopriať vášmu autu wellness aj zvonku. Navštíviť môžete naše férové pumpy, kde sa postaráme o dôkladné umytie vášho auta a pokiaľ vlastníte našu Bonus kartu, tak to máte dokonca za lacnejšie. A to sa predsa oplatí nie?

 

Začnite plánovať váš najbližší výlet či letnú dovolenku

Aj napriek tomu, že aktuálna situácia dovolenkám nepraje, veríme, že sa to do leta zmeníme a my budeme môcť autami preskúmavať nové destinácia. Nemusíte si hneď rezervovať hotely či celé zájazdy. Skúste si pripraviť stručný zoznam destinácií, kam by ste sa radi pozreli autom. Následne, keď sa pandemická situácia uvoľní potom stačí iba nasadnúť do auta, natankovať plnú nádrž na našich férových pumpách a vyraziť.

 

Pozrite si filmové klasiky, ktoré potešia každého milovníka áut

Niekedy je jednoducho najlepšie vypnúť, ľahnúť si pred TV a pozrieť si dobrý film či seriál. Aj napriek tomu, že veríme, že ste väčšinu motoristických filmov videli, v minulom blogu sme pre vám spísali 8 tipov na filmy, ktoré by mal vidieť každý milovník áut. Samozrejme, nechýbajú tam klasiky ako Taxi,taxi, Fast and Furious či iné. Na výber je toho skutočne veľa a stačí si len vybrať.

Veríme, že sme vás aspoň trochu inšpirovali na nasledujúce dni. Ak by ste sa chceli aj vy podeliť o nejaké inšpirácie či rady, nezabudnite nám napísať do komentárov pod príspevkom.